Home O nás
Platforma Reset

Platforma RESET vytváří prostor pro mezioborové interakce mezi umělci, vědci a technology. Hlavní náplní je celoroční program kulturních a vzdělávacích akcí konaných v Praze za účasti jak českých, tak zahraničních účinkujících.

Program je složený z prezentací, přednášek, seminářů, konferencí, tvůrčích a vzdělávacích workshopů, výstav a komponovaných večerů audiovizuální performance pod hlavičkou RESET NIGHT (dříve cyklus Evolution Nights). Tyto akce se konají samostatně, kontinuálně během roku, a jednou až dvakrát ročně ve zhuštěné podobě jako několikadenní tematicky zaměřený RESET FESTIVAL (Old is new / 2010, Visions / 2008, Spectrum / 2008).

Platforma RESET aktivně podporuje synergie a spolupráci mezi jednotlivci, kulturními organizacemi a vzdělávacími institucemi, veřejnými i soukromými. Právě touto formou, coby „chybějící článek“, se společně s partnery snažíme zprostředkovat nastupující generaci českých umělců, badatelů a techno-kreativců kontakt s kořeny i aktuálními trendy nových médií v kontextu společensky relevantních témat.

RESET je otevřený projekt Mezinárodního centra pro umění a nové technologie (CIANT) zaměřený specificky na podporu spolupráce s českými vzdělávacími institucemi, pro jejichž studenty a absolventy představuje příležitosti osobně se zapojit do novomediální praxe, umělecké, kurátorské nebo teoretické. Další projekty a aktivity o.s. CIANT najdete na http://ciant.cz: výzkum a vývoj, mezinárodní koprodukce, rezidence, publikace, archívy, bienále ENTER,bienále e-golems atd.

Platforma RESET nabízí nově také program COALA (CIANT OPEN ART LAB). COALA je tu (téměř) každé pondělí mezi 15. a 19. hodinou pro studenty, umělce, nadšence a vůbec pro všechny, kdo tvoří nebo chtějí tvořit interaktivní umění a design, ale technika jim nerozumí. Dorozumíte se česky, anglicky. Konzultace je pro nekomerční projekty bezplatná.

Podrobnější informace:

  • Andrej Boleslavský
    +420 608 475 594
    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 

Mediální partneři